Erişilebilirlik

YASAL

Erişilebilirlik

Erişilebilirlik

Sigortay web sitesinin oluşturulması sırasında tüm internet erişim araçları ile görüntülenebilir olması için çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar kapsamında piyasada sıklıkla tercih edilen bir çok internet tarayıcısı ile testler düzenledik. Yaptığımız testler sonucunda web sayfamızda özel düzenlemeler yaptık. Yapılan tüm çalışmalara ve düzenlemelere rağmen web sayfamızı gezerken bazı hatalar ve görüntüleme sorunları yaşayabilirsiniz. Web sayfası geliştiricileri olarak bu hataları kısa sürede düzelteceğimizi belirtiyoruz. Web sitemizi ziyaret ederken karşılaştığınız hataları bize bildirmenizi rica ederiz.

WEB SAYFAMIZDA KULLANIM RAHATLIĞI İÇİN GELİŞTİRDİKLERİMİZ

Sayfa Kısa Ulaşım Adları (Clean URL)

Web sayfamızın içeriklerinde kısa yoldan erişebilmeniz ve bölümlerin akılda kalıcılığını arttırmak adıne tüm içerik bölümlerine kısa ulaşım isimleri hazırladık.

Mobil Aygıt Desteği

Sayfa altyapısını mobil ayıtlarda da görüntülenebilmesi için tasarladık. Web sitemizi, World Wide Web Konsorsiyumu (W3C) tarafından belirlenen Web Erişilebilirlik Öncelikleri (WAI) İçerik Erişilebilirlik İlkelerine uygun bir şekilde yeniden yapılandırdık. 

Web sayfamızda bazı bölümlerde javascript(web uyglamaları yazılım dili) kullanılmıştır. Javascriptlerin çalışmaması işleyiş açısından doğrudan bir eksiklik yaratmamaktadır. Ancak sayfaları düzgün görüntüleyebilmek için browser'ınızın javascript desteğini açmanızı öneririz.